Wakacje w Bułgarii z biurem podróży / Jakie biuro podróży wybrać? Które będzie najlepsze do Bułgarii?

Bułgaria to hit ostatnich lat, jeśli chodzi o kierunek wakacyjnych wyjazdów. Część osób skuszona jest atrakcyjnymi cenami wczasów w tym kraju, inni zaś wyjeżdżają w miejsca, gdzie wypoczywali lata temu. Nie jest bowiem żadną tajemnicą, że Bułgaria w świetlnych czasach PRL-u była kierunkiem większości wojaży zagranicznych naszych rodaków.

Dziś przyciąga nas tam nie tylko słoneczna pogoda i kilometry plaż nad Morzem Czarnym, ale także dobrze rozwinięta baza turystyczna, stosunkowo niewielka odległość od Polski oraz przede wszystkim umiarkowane ceny.

Wakacje w Bułgarii z biurem podróży
Wakacje w Bułgarii z biurem podróży / Jak wybrać najlepsze biuro podróży do Bułgarii?

Wakacje w Bułgarii z biurem podróży

Większa część wakacyjnych wyjazdów do Bułgarii jest zorganizowana, co oznacza że Polacy bardzo chętnie wykupują wycieczki i wczasy w biurze podróży (mamy tu na myśli wycieczki last minute, first minute oraz all inclusive).

Wielką zaletą tego typu wypoczynku jest fakt, że wybierając ofertę biura turystycznego, nie musimy się o nic martwić. Mamy zapewniony przejazd lub przelot do Bułgarii, nocleg czasem wraz z wyżywieniem oraz transfer do wybranego hotelu.

Jednak wybór najlepszego biura podróży leży już po naszej stronie.

I tu nasuwa się pytanie – jak dobrze wybrać ofertę wakacyjną, by nie tylko być zadowolonym z usług, ale w obliczu ostatnich wydarzeń, mieć także zapewnione poczucie bezpieczeństwa. Wybór biura podróży na wypoczynek w Bułgarii jest zatem kluczowy.

Oferty biur podróży do Bułgarii
Promocje na wczasy i wakacje w Bułgarii
Porównaj ceny i oferty biur podróży:

Jak wybrać najlepsze biuro podróży do Bułgarii?

Najlepsze biuro podróży do Bułgarii to takie z którego będziemy zadowoleni i które zapewni nam poczucie bezpieczeństwa. Chodzi dokładnie o to co zastaniemy na miejscu i czy oferta w katalogu będzie pokrywała się z rzeczywistością. Drugim aspektem są zabezpieczenia finansowe, które w razie upadku naszego biura podróży pomogą nam wrócić do kraju z wakacji.

Niestety prawda jest taka, że praktycznie każde biuro podróży może stać się niewypłacalne.

Czasy mamy takie, a nie inne i nawet najwięksi tour operatorzy mogą popaść w kłopoty finansowe. Patrząc jednak z innej strony, duże znane firmy mają za sobą przeważnie większe zaplecze finansowe, a ich doświadczenie pomaga im sprawnie funkcjonować na rynku turystycznym od lat. Dlatego też zawsze te renomowane biura podróży są bardziej wiarygodne i pewne, niż nowe, które dopiero raczkujące na rynku. Choć 100 procentowej gwarancji nigdy nikt nam nie zapewni.

WAŻNE: Sprawdź aktualny ranking biur podróży na lasti.pl.

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Drugim punktem, który pozwoli nam wybrać najlepsze biuro podróży do Bułgarii jest dwustopniowe zabezpieczenie, które ma zapewnić turystom opiekę i pomoc, w razie jakiś komplikacji. Każdy bowiem organizator wyjazdów musi mieć zapewnioną gwarancję pieniężną przez bank lub ubezpieczyciela. Drugim filarem zapewniającym wakacje bez strachu klientom jest utworzony w 2016 roku Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, do którego biuro podróży musi odprowadzać składki, z każdej podpisanej umowy. Oba te filary gwarancyjne pomogą w razie czego pokryć nasze zobowiązania na miejscu oraz zorganizować powrót do kraju, a także odzyskać pieniądze za zepsuty wypoczynek.

Wakacje w Bułgarii / Tanie loty z Polski, sprawdzone noclegi i opinie turystów!

Tanie noclegi w Bułgarii

Noclegi

Tanie noclegi w Bułgarii. Hotele, hostele, apartamenty i sprawdzone kwatery. Promocje!
Wyszukiwarka lotów do Bułgarii

Tanie loty

Tanie loty do Bułgarii. Bezpośrednie loty z Polski. Znajdź tani bilet i kup teraz! Wyszukiwarka tanich lotów.
Opinie turystów o Bułgarii

Opinie turystów

Opinie o Bułgarii. Przeczytaj recenzje i opinie turystów, którzy spędzili tam swoje udane wakacje!

Na co zwrócić uwagę wybierając biuro podróży do Bułgarii?

Biuro podróży w którym chcemy wykupić wczasy w Bułgarii musi działać legalnie. Sprawdzimy to na stronie Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych.

Tam dowiemy się nie tylko o legalności danego biura, ale także o czasie od kiedy ono w ogóle działa i na przykład o nazwisku właściciela. Oprócz tego, co jest jeszcze bardziej istotne na tej stronie sprawdzimy wysokość gwarancji ubezpieczeniowej. Im jest ona wyższa, tym bezpieczniej możemy się czuć. Jeśli jednak gwarancja pieniężna wybranego biura podróży nie jest zbyt wysoka, a oferta wczasów w Bułgarii zbyt atrakcyjna, warto jeszcze raz przemyśleć zakup.

Warto także zainteresować się kondycją finansową naszego biura podróży z zeszłego roku.

Tego typu sprawozdanie sprawdzimy w Krajowym Rejestrze Długów. Jeszcze lepszy obraz wyłoni się w corocznych ratingach biur podróży. Tam w oparciu o dane z KRS i uwzględnieniu wszystkich czynników, mamy pięknie pokazane jak dany przewoźnik rokuje na kolejny sezon. Jeśli są przewidywane jakieś turbulencje w firmie, to jego rating nie będzie zbyt pewny i optymistyczny. Wówczas nie warto ryzykować i wykupować wakacji w Bułgarii w takim biurze podróży.

Naszym trzecim punktem zaczepienia przy wyborze najlepszego biura podróży w Bułgarii jest jego wpis do Polskiej Izby Turystyki. Akurat przynależność do tej organizacji nie jest obowiązkowa, ale działa na plus, gdyż wpis dostają tutaj tylko zweryfikowane (również pod względem finansowym) firmy, które działają na polskim rynku przynajmniej rok czasu. Ogólnie przynależność do jakiegokolwiek związku turystycznego jest bardziej nobilitująca dla biura podróży.

Wycieczki do Bułgarii z biurem podróży
Wycieczki do Bułgarii z biurem podróży / Ranking, opinie oraz recenzje!

Na co jeszcze zwracać uwagę wybierając biuro podróży do Bułgarii?

Ważnym odnośnikiem dla nas mogą być opnie o poszczególnych biurach podróży. Jednak bardziej te głoszone od znajomych i rodziny. W sieci bowiem jest tak, że każdy może sobie napisać co chce. Nikt nie zweryfikuje tego, czy dana osoba wyrażająca swoją opinie, w ogóle była w Bułgarii. Mało tego działa konkurencja, która specjalnie może chcieć oczernić konkurencję.

WAŻNE: Zapoznaj się z opiniami turystów na temat wakacji w Bułgarii.

Warto na pewno samemu przeprowadzić małe rozpoznanie i porównać zdjęcia podróżnych z tymi z oferty biura podróży. Czasem można nieźle się zdziwić. Biura podróży mają to do siebie, że lubią przedstawiać podkolorowane zdjęcia lub odpowiednio ustawione i wykadrowane obrazy z danego miejsca. Na różnych forach i miejscach z ocenami jest to weryfikowane przez podróżnych.

Wyjeżdżając na wakacje do Bułgarii trzeba też sobie zdawać sprawę, że część bazy noclegowej pamięta jeszcze siermiężne prl-owskie czasy i mimo remontów, część osób nie będzie zadowolona z zastanych warunków. Pocieszeniem będzie na pewno fakt, że drugie tyle obiektów hotelowych jest nowo wybudowanych.

Tam z pewnością standard będzie już iście europejski.

Drugim punktem zapalnym przy wyborze już konkretnej oferty jest lokalizacja obiektu, w którym mamy spędzić wakacje. Dobre biuro podróży, czy raczej jego pracownicy doradzą, czy dane miejsce nadaje się na przykład na wypoczynek dla rodzin z dziećmi. Jeśli szukamy ciszy i spokoju to na pewno odpadają imprezownie typu Słoneczny Brzeg czy nawet Złote Piaski. Lepiej postawić na mniejsze i mniej znane miejscówki typu Primorsko.

Jeśli postawimy na dobre renomowane biuro podróży, które na rynku działa od lat, to mamy też większą szansę w przypadku overbookingu (więcej rezerwacji niż dostępnych miejsc), na otrzymanie pokoju. Wynika to z faktu podpisywanych, wieloletnich umów i gwarancji zapewnienia miejsc turystom z danego biura podróży.

Czym jeszcze kierować się wybierając biuro podróży na wakacje do Bułgarii?

Na pewno warto wybierać biuro podróży do Bułgarii kierując się zdrowym rozsądkiem. Niska cena nie powinna być głównym, czy nawet jedynym czynnikiem, który wpłynie na zakup danej oferty. Zbyt tanie wakacje w Bułgarii powinny być przez nas dokładnie przeanalizowane, by na miejscu nie okazało się, że wylądowaliśmy w „sławnym” już hotelu Varshawa w Złotych Piaskach, który na najpopularniejszym serwisie oceniającym noclegowe przybytki na świecie, ma całe dwie gwiazdki (na pięć). Prawdziwe okazje cenowe w ofertach turystycznych zdarzają się naprawdę rzadko. Lepiej dołożyć pieniędzy i spać spokojnie, niż zostać na lodzie wykupując wakacje w niepewnym i niesprawdzonym biurze podróży.

Jakie biuro podróży do Bułgarii
Jakie biuro podróży do Bułgarii będzie najlepsze? Oferty last minute, first minute czy all inclusive?

Opieka rezydenta na miejscu w Bułgarii

Wakacje z dobrym biurem podróży to także opieka na miejscu ze strony rezydenta. Jego nadrzędnym zadaniem jest bowiem pomoc klientom wybranej firmy. Wcale nie sprzedaż wycieczek 😉 Pewnym odnośnikiem tego z jakim biurem podróży mamy do czynienia jest również organizacja animacji w języku polskim na miejscu. Tylko duże firmy mogą sobie pozwolić na zatrudnienie polskich animatorów w wybranych hotelach. Organizacja wycieczek fakultatywnych jest też mile widziana, czy wręcz pożądana u klientów biur podróży. Mimo, że kosztują one zazwyczaj więcej, niż u miejscowych organizatorów. Ostatnią wytyczną, która dobrze świadczy o wybranym biurze podróży jest strona internetowa z odpowiednią ilością filtrów, którymi ustawiamy sobie przegląd interesujących nas ofert. Im ich więcej, tym istnieje większa szansa, że znajdziemy wycieczkę idealnie pod nas skrojoną.

Opinie o biurach podróży organizujących wycieczki do Bułgarii

Ciekawią nas Wasze opinie dotyczące biur podróży organizujących wyjazdy na wakacje do Bułgarii. Jeśli mieliście okazję jechać z jednym z biur podróży to koniecznie podzielcie się opinią i recenzją na jego temat. To bardzo ułatwi wybór tego jednego, jedynego, najlepszego biura podróży wa wakacje w Bułgarii.

Leave a Comment