O mnie

Za chwilę opowiem coś o sobie, ale najpierw chcę napomknąć, że całe dzieciństwo i wczesną młodość żyłam w przekonaniu, że do Bułgarii nie warto jechać (że też przeszło mi to przez klawiaturę!), bo… zawsze kojarzyła mi się z wczasami, urlopami i obozami w czasach PRL – u, gdy było to miejsce mające zastąpić nam kraje, które wtedy były poza naszym zasięgiem: Włochy, Grecję, Wysypy Kanaryjskie… Tymczasem Bułgaria, leżąca tuż za progiem, ech! 😉

Kiedy więc znajomi zaproponowali mi pierwszy raz wyjazd do Bułgarii, skrzywiłam się: Dlaczego akurat tam? No, ale dobrze, niech będzie. To wtedy właśnie, na tych wakacjach, zrozumiałam, w jakim błędzie żyłam!

Tak, tuż za progiem, mamy kraj, w którym słońce, plaże i widoki godne są największych zachwytów. Kraj, w którym znajdzie się spokojne, sielskie obrazki, ale też można spędzić niejedną noc na tańcach i hulankach. 😉

Ten pierwszy wyjazd do Bułgarii sprawił, że całkowicie zmieniłam swoje zdanie o tym cudnym kraju. Do tego stopnia, że postanowiłam stworzyć miejsce w sieci, w którym chcę się dzielić informacjami przydatnymi dla każdego turysty: gdzie warto pojechać, co trzeba zobaczyć, co (i gdzie) warto zjeść, gdzie szukać noclegu, a także ceny wszystkich tych przyjemności.

A obiecane „o mnie”? Skończyłam filologię angielską i pracuję jako lektor w prywatnej szkole językowej. Na co dzień mam do czynienia ze świetnymi ludźmi i lubię swoją pracę, Każdą wolną chwilę spędzam jednak albo na planowaniu podróży, albo na ich uskutecznianiu.

Kocham ten moment, gdy wychodzę z domu, zamykam drzwi na klucz i ruszam z walizką albo plecakiem w świat. Dla mnie to moment, gdy czuję się najbardziej sobą.

Eliza Litterska