Baza noclegowa w Bułgarii w ostatnich piętnastu latach przeżywa prawdziwy boom budowniczy. Pomogło w tym także wejście Bułgarii w 2007 roku do Unii Europejskiej.
Pojawiło się wiele inwestycji i nowych hoteli oraz kwater prywatnych. Wybudowano całe kompleksy apartamentowców, gdzie można znaleźć nocleg, nie tylko od bułgarskich, ale i zagranicznych przedsiębiorców.
Lwia część bazy noclegowej w Bułgarii jest umiejscowiona na wybrzeżu Morza Czarnego. Nie ma co się dziwić, gdyż to najbardziej atrakcyjna turystycznie część Bułgarii, ze wspaniałym klimatem, szerokimi plażami i niezapomnianymi widokami.

Tam też kumulują się wszystkie rozrywki, przygotowane specjalnie na przyjazd turystów, którzy spędzają udane wakacje w Bułgarii. Na wybrzeżu jest także wiele uzdrowisk i centrów balneologicznych, gdyż Bułgaria zaraz po Islandii, ma najwięcej źródeł mineralnych.
Turyści mogą tu korzystać z gorących źródeł, kąpieli w leczniczym błocie pochodzenia mineralnego, czy okładów z glinki, borowin oraz mułu.
Obecnie baza noclegowa w Bułgarii jest mocno rozwinięta i przybywający urlopowicze mają pełen wachlarz obiektów noclegowych do wyboru. Od luksusowych hoteli z bogatą ofertą SPA, po niewielkie moteliki, ale także prywatne kwatery, apartamenty, czy całe domy wakacyjne do wynajęcia.
Każdy znajdzie coś na swoją kieszeń.
Najkorzystniejsze oferty last minute oraz all inclusive znajdziesz klikając w poniższy baner:

Porównaj ceny i oferty biur podróży:
Ceny noclegów w Bułgarii zależą od kilku czynników:
- odległości od morza,
- terminu przyjazdu,
- standardu i wyposażenia.
Oczywiste jest to, że poza sezonem można spodziewać się niższych stawek.
Przejdźmy zatem do konkretów:
Wakacje w Bułgarii / Tanie loty z Polski, sprawdzone noclegi i opinie turystów!

Noclegi

Tanie loty

Opinie turystów
Hotele w Bułgarii / Jakie są ceny za noc i standard pokoi?
W Bułgarii jest pełen przekrój jeśli chodzi o hotele. Od tych najtańszych jedno- i dwugwiazdkowych, po obiekty o wyższym standardzie i luksusowe resorty z wszelkimi udogodnieniami.
W zależności od budżetu i preferencji, można wybrać odpowiedni dla siebie hotel.

Trzeba tylko pamiętać o tym, że część bazy hotelowej jest nowo powstała i nowoczesna, a część pamięta jeszcze czasy PRL-u. Najlepiej przed rezerwacją obejrzeć fotografie danego obiektu nie tylko z zewnątrz, ale i od środka, z wnętrza pokojów.
Warto też poczytać opinie gości o danym hotelu.
Hotele rozlokowane są w głównej mierze na wybrzeżu, ale i w większych miastach, stolicy oraz na górskich terenach (Góry Pirin).
Najwięcej obiektów hotelowych jest zdecydowanie w Słonecznym Brzegu. Z kolei najwięcej luksusowych noclegowni jest w Pomorie.
Hotele all inclusive oraz dla rodzin z dziećmi
Większość hoteli oferuje swoim gościom pakiet all inclusive, coraz więcej też prowadzi animacje dla wczasowiczów. Obiekty nastawione na rodziny z dziećmi mają oprócz basenów, także małe parki wodne i zjeżdżalnie.
Z kolei tym, którym zależy na bliskości plaży, muszą baczniej przyjrzeć się ofercie hoteli 4 i 5-gwiazdkowym, które są usytuowane w pierwszej linii brzegowej. Osoby które szukają spokoju, muszą szukać hoteli na obrzeżach miasta, z dala od centrum, gdzie będzie spokój i cisza. Inną opcją jest wybór po prostu mniejszych miejscowości.
Jaka jest cena za noc w hotelu w Bułgarii?
Ceny w hotelach w Bułgarii są niższe, niż w innych turystycznych krajach. Wszystko zależy od sezonu, położenia i standardu danego obiektu. Ceny za nocleg w hotelu w Bułgarii są rozpięte od 50 do nawet 200 lewa.
Jednak nie hotele to nie wszystko.

Apartamenty w Bułgarii
Standard apartamentów w Bułgarii może być różny, podobnie jak w przypadku hoteli. W ostatnich latach powstało mnóstwo nowych obiektów, w których wyposażenie będzie na europejskim poziomie.
Jednak w ogłoszeniach na stronach internetowych można spotkać także takie, pamiętające jeszcze poprzednią epokę.
Warto więc sprawdzić nie tylko opinie o danym obiekcie, ale i przejrzeć fotografie. Na rynku pojawiło się wiele nowoczesnych apartamentowców, które zostały wykupione także przez zagranicznych inwestorów, w celach wynajmu.
Najwięcej ich powstało w Słonecznym Brzegu i Złotych Piaskach. W większości to obiekty dwupokojowe dla 2-4 osób, wyposażone w kuchnię, TV i klimatyzację. Duża część z nich posiada balkon lub taras, własne miejsce do parkowania oraz bardzo często też wspólny basen (dla całego obiektu). Nierzadko też jest ogród oraz plac zabaw dla dzieci, szczególnie w kompleksach z apartamentowcami.
Jaka jest cena za noc w apartmentach w Bułgarii?
W sezonie ceny za nocleg w apartamencie w Bułgarii zaczynają się od około 30 euro za dobę.
Kwatery w Bułgarii
Jeśli chodzi o kwatery prywatne w Bułgarii to do wyboru mamy nie tylko pokoje, mieszkania ale też całe domy wakacyjne na wynajem. W sieci jest mnóstwo prywatnych ogłoszeń o noclegach, także każdy znajdzie coś na własną kieszeń.
Nieruchomości w Bułgarii stały się na tyle modne i atrakcyjne cenowo, że coraz więcej Polaków także w nie inwestuje. Zazwyczaj właśnie z myślą o wynajmie wakacyjnym.
Większość kwater to po prostu apartamenty lub studia (kawalerka z aneksem kuchennym). Zazwyczaj są one dwu pokojowe, w pełni wyposażone. Przeznaczone dla 2-4 osób. Znacznie mniej jest na rynku trzy- i czteropokojowych apartamentów, dlatego przy większej ilości osób, lepiej wynająć dom wakacyjny. Wówczas oprócz pełnego wyposażenia, do dyspozycji zazwyczaj jest też kawałek ogrodu, czasem także basen.
Jaka jest cena noclegu za noc w kwaterze w Bułgarii?
Ceny takich domów zależą od ich położenia, terminu i standardu, jednak można znaleźć oferty od 20-30 euro za noc/ na osobę.
Teraz coś dla miłośników natury i bliskości z przyrodą.

Kempingi w Bułgarii
Nocowanie na kempingach w Bułgarii nie jest zbyt popularne. W zdecydowanej większości są one umiejscowione na wybrzeżu Morza Czarnego.
Szczególnie w okolicach Sozopolu i Warny. Kempingi w Bułgarii oferują zazwyczaj miejsca dla kamperów i namiotów oraz czasem możliwość wynajęcia domków letniskowych. Niekiedy są one częścią obiektów hotelowych.
Jeżeli chodzi o standard kempingów w Bułgarii, to nie jest zbyt kolorowo.
Nie ma się tu co spodziewać chorwackich ośrodków wakacyjnych. Kempingi te są jeszcze mało dofinansowane, ale z roku na rok, powoli się to zmienia. Lepiej nastawić się tu na bliskość przyrody i spokój, ponieważ większość z nich jest zlokalizowana z dala od centrów miast. Kempingi oferują zaplecze sanitarne i gastronomiczne, czasem także place zabaw dla najmłodszych, boiska czy wypożyczalnie sprzętu sportowego. Powoli także wi-fi staje się normą oraz miejsce do grillowania.
Jaka jest cena za noc na campingu w bułgarii?
Noclegi na polu kempingowym w Bułgarii są najtańszą opcją. Ceny wahają się średnio od 10-20 euro za dobę dla dwóch osób, kampera + prąd.
Najpopularniejsze kempingi w Bułgarii
Camping Zora – położony w miejscowości Obzor, zaledwie 150 metrów od plaży. Na miejscu można wynająć domek letniskowy – bungalow. Jest na miejscu restauracja oraz dostęp do wi-fi.
Camping Goldfish – położony jest w odległości dwóch kilometrów od Sozopola, bardzo blisko plaży. Obiekt oferuje zaplecze restauracyjne, bezpłatne wi-fi oraz wynajem domków letniskowych. Jest tu możliwość uprawiania sportów wodnych oraz relaksu w SPA.
Camping Delphin – położony w Achtopolu, przy plaży. Obiekt oferuje domki letniskowe oraz bezpłatne wi-fi. To miejsce zdecydowanie dla wielbicieli ciszy i spokoju oraz romantycznej scenerii.
Camping Saint George – umiejscowiony w północnej części miasteczka Bałczik. To część całego kompleksu z hotelem i domkami letniskowymi. Na miejscu jest restauracja, sanitariaty, plac zabaw oraz boisko do siatkówki. Jest też basen, a plaża jest oddalona tylko o 150 metrów.
Camping Ecoclub – położony jest w Warnie, sześć kilometrów od plaży Asparuhovo. Sam obiekt znajduje się w lesie, tuż przy plaży. Jest tu parking, wi-fi, bar oraz sprzęt do grillowania.
Opinie o hotelach, apartamentach i campingach w Bułgarii
W komentarzach możecie wrzucać swoje recenzje oraz opinie dotyczące konkretnych hoteli, apartamentów czy campingów w Bułgarii. Dajcie znać jakie są Wasze spostrzeżenia, uwagi i opinie o konkretnych lokalach. Warto zbudować wspólną bazę i w razie czego ostrzec się wzajemnie.